Roztoczański Związek Pszczelarzy w Tomaszowie Lubelskim kontynuuje ponad 150-letnie tradycje pszczelarskie w Polsce. Celem związku jest prowadzenie działalności organizacyjnej i gospodarczej na rzecz produkcji pasiecznej, zaopatrzenie pszczelarzy w środki do produkcji i przetwórstwa produktów pszczelich oraz obrona interesów pszczelarzy.

 

Dziesiątki lat naszej działalności to troska o wysoką jakość wyrobów i dobre imię pszczelarzy. Związek został założony w 1975 roku jako organizacja społeczno - zawodowa pszczelarzy. Działalność swoją prowadzi na terenie Roztocza. Związek zrzesza 1570 pszczelarzy, którzy mają 37550 rodzin pszczelich. Działalność gospodarczą rozpoczęto w 1986 roku.
Polega ona na skupie i sprzedaży wszystkich produktów pszczelich.

W Polsce od pszczół pozyskujemy 7 podstawowych produktów: miód, wosk pszczeli, propolis, obnóża pyłkowe, pierzga, mleczko pszczele i jad pszczeli.

Głównym celem produkcji jest standaryzacja
i konfekcjonowanie miodów pszczelich: wielokwiatowego oraz miodów odmianowych


Posiadamy zautomatyzowaną linię produkcyjną; automatyczny dozownik, zamykarkę, drukarkę i etykietarkę.
Urządzenia te mają korzystny wpływ na ostateczny wizerunek naszych wyrobów.

Roztoczański Związek Pszczelarzy uzyskał w 2014 roku uznawany na całym świecie certyfikat BRC (British Retail Consortium) Global Standard for Food Safety Issue 6, który przyznała akredytowana firma CSQA Certificazioni Srl, Włochy.

BRC to kompleksowa norma, której stosowanie jest gwarancją wysokiego standardu jakości, higieny, przestrzegania krytycznych punktów kontrolnych HACCP i potwierdzenie, że wytwarzane produkty są nieszkodliwe dla zdrowia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
 

Certyfikat BRC 2014/2015 Certyfikat BRC 2015/2016
Certyfikat BRC 2016/2017 Certyfikat BRC 2017/2018
Certyfikat BRC 2018/2019 Certyfikat FSSC 22000 2020/2023
 

Nasze miody są sprzedawane na terenie całej Polski oraz poza granicami kraju (Niemcy, Hiszpania, Grecja, Stany Zjednoczone).  Produkty pszczele naszego związku pochodzą z najmniej zurbanizowanych i zanieczyszczonych terenów Polski – z lasów, pól i łąk Roztocza i Bieszczad.

Informacje szczegółowe o miodach pszczelich (właściwości, skład, wartości biotyczne, przechowywanie)

Informacje szczegółowe nt. innych produktów pszczelich (propolis, pyłek kwiatowy, pierzga, mleczko i jad pszczeli)

Użądlenia przez pszczoły i osy (objawy, zapobieganie, jad pszczeli jako lekarstwo, lokalizacja pasiek)